
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 4230
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26150
Ext.Price$0.26150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26150 | $0.26150 |
| 10 | $0.23292 | $2.32920 |
| 50 | $0.20746 | $10.37300 |
| 100 | $0.18045 | $18.04500 |
| 500 | $0.15695 | $78.47500 |
| 1000 | $0.14606 | $146.06000 |
| 3000 | $0.13593 | $407.79000 |
